Open monumentendag

Tijdens de 37ste editie van Open Monumentendag op zondag 14 september 2025 openden de deuren van een bijzondere 19de-eeuwse privéwoning in het centrum van Betekom voor het grote publiek. Daarnaast kon ook de 16e eeuwse torenmolen in Betekom bezocht worden.

De privéwoning kent een bewogen geschiedenis. In 1845 werd ze heropgebouwd na een verwoestende brand. Dit jaar blaast het huis dus maar liefst 180 kaarsjes uit. De authentieke elementen en het charmante karakter van de woning nemen bezoekers mee naar het leven in de 19de eeuw en geven tegelijk een inkijk in hoe het huis zich door de jaren heen ontwikkelde. Open Monumentendag bood een unieke gelegenheid om een kijkje te nemen achter de gevel van een pand dat normaal gezien gesloten blijft voor bezoekers.

De torenmolen was eigendom van de heren van Rivieren, lokale adellijke grondheren die belangrijke bezittingen hadden in onder meer Betekom. Na een korte klim door de gerestaureerde torenmolen konden bezoekers genieten van een mooi uitzicht over Betekom.

Begijnendijk in Beeld-fotograaf Rudina was onder de indruk en bracht het lokaal erfgoed mooi in beeld.

Heel wat nieuwsgierigen maakten van de gelegenheid gebruik om deze stukjes lokaal erfgoed te ontdekken. Het lokaal bestuur bedankt alle bezoekers en betrokkenen die hebben bijgedragen aan een geslaagde editie van Open Monumentendag.

maandag 15 september 2025